Skip nav
Efektívne vykurovanie hál, skladov, terás...

Ako funguje Ionizátor?

Ióny sú atómy alebo molekuly, ktoré získali alebo stratili elektrón a vďaka tomu sú nabité energiou. Pozitívne ióny (katióny) stratili elektrón a považujú sa za nezdravé. Nachádzajú sa v prachu, dyme a ďalších toxických látkach.

Negatívne, zdravé ióny (anióny) získali elektrón a do veľkej miery prispievajú k telesnej rovnováhe, energii a celkovému zdraviu. Prirodzené zdravé ióny, známe i ako “vzdušné vitamíny”, vznikajú pri prírodných javoch ako je blesk, vlnobitie, vodopády, ako pri pôsobení kozmických lúčov, ultrafialovým žiarením Slnka alebo vďaka minerálom zemskej kôry.

UFO ventilátor ATSFI-01

Inými slovami - vzduch pri mori alebo v lese čí pri kaskádach je 200-krát vitálnejší než vo väčšine obývaných priestoroch, čo každý pocíti okamžite. Čím je vzduch vitálnejší, tím živšie sa ľudia cítia. Oblasti preslávené svojím kľudom a sviežosťou vzduchu sú doslova “nabité ” miliardami negatívnych iónov. Preto sa tiež po búrke a po daždi cítime vzpruhu a osvieženie, a preto sme tiež tak čulí a kľudní, keď stojíme pri kaskádach vodopádov.

NEGATIVNE IÓNY: pôsobia priaznivo na dýchacie ústrojenstvo a urýchľujú samočistenie pľúc, podporujú tvorbu enzýmov ovplyvňujúcich pružnosť dýchacích ciest, zmierňuje svalové napätie a telesnú únavu, zvyšujú svalovou silu a ekonomiku svalovej práce, priaznivo pôsobí na neurotikov a ľudí trpiacich poruchami spánku, zrýchľuje hojenie rán a spálenín, prispieva k zmierneniu únavy očí pomáha ku zníženiu krvného tlaku. Pomáha v liečení astmy a depresie.

UFO ventilátor ATSFI-01

Ióny majú schopnosť naviazať sa na aerosóly, t.j. pevné alebo kvapalné látky v plynoch, rovnako tak na čiastočky prachu. Stávajú sa ťažšími ako okolitý vzduch a padajú dole. Ióny akumulujú baktérie a mikróby a ničia ich elektrickým výbojom.

V posledných rokoch sa totiž definitívne potvrdila vážnosť vplyvu iónovej nerovnováhy na ľudské zdravie. Aj napriek tomu, že na tento škodlivý stav vedci upozorňujú už dlho, až alarmujúci nárast civilizačných chorôb, alergií, respiračných a duševných problémov donútil i odborníkov pátrať znovu po príčinách. A výsledky boli v mnohom ohromujúce! Mimo klasických vinníkov zdravotných problémov, ako je znečistenie chemikáliami objavili ešte jeden nenápadný jed. Jed o to zákernejší, že je neviditeľný, nie je ho cítiť a veľmi ťažko sa meria. Jedná sa o trvalé vystavovanie organizmu pôsobeniu prebytku škodlivých – kladne nabitých iónov.

Prakticky všetky civilizačné vymoženosti totiž produkujú tieto škodlivé ióny. Automobily, priemyselný smog, umelé vlákna, vysielače, ozónová diera, skleníkový efekt, televízia, monitory, žiarivky, kopírky, laserové tlačiarne..., všetky tieto vplyvy úplne vychyľujú zdravú rovnováhu iónov (ktorú nachádzame už len na niektorých miestach v prírode) v neprospech nášho zdravia. Napríklad v kancelárii sa hladina pozitívnych iónov pohybuje okolo nuly, zatiaľ čo v prírode je to medzi 800 – 50.000 iónov na cm3. A v priemernej domácnosti alebo na mestskej ulici nie sú hodnoty iónov o moc vyššie ako 100 iónov na cm3.

Pritom práve na týchto miestach trávime väčšinu svojho času! Prevaha škodlivých – kladne nabitých iónov preukázateľne spôsobuje bolesti hlavy, zvýšený krvný tlak, nervozitu, únavu, astmu a depresiu.

Záverom si môžeme povedať, že negatívne (zdravé) ióny pre takéto prípady pôsobia ako liek!!!


AKO FUNGUJE IONIZÉR? TECHNICKY POVEDANÉ:

K čisteniu vzduchu dochádza tak, že častice prašného aerosólu dostávajú ionizáciou vzduchu elektrický náboj a sú priťahované na opačne nabité zberné dosky - kolektory, umiestené vo vnútri prístroja. Pretože je prístroj zároveň ionizátorom, čistí vzduch i v priestore okolo pristroja. Tu sa uplatňuje čistenie vzduchu takto: prachové častice umelou ionizáciou získavajú elektrický náboj a buď sa zhlukujú a vďaka väčšej hmotnosti rýchlejšie sedimentujú, alebo sa častice poletavého aerosólu o rovnakom náboji navzájom odpudzujú a zachycujú sa na najbližších pevných povrchoch, kde svoj náboj strácajú.Ventilátory s ionizátorom