Skip nav
Efektívne vykurovanie hál, skladov, terás...

Profesionálne solárne vonkajšie LED svietidlá

Hľadáte ekonomický zdroj verejného osvetlenia? Potrebujete svetlo v miestach, kde nie je elektrické vedenie? Potrebujete osvetliť komunikáciu, námestie, park, záhradu, firemné areál či ďalšie vonkajšie priestory? Máme pre Vás skvelé riešenie - solárne LED vonkajšie svietidlá IQ-PROFI. Vďaka nim získate dostatočný zdroj svetla, ktorý svieti úplne ZADARMO.

Solárne LED vonkajšie svietidlá IQ-PROFI / ISL sú určené pre oblasti s ročným slnečným svitom 1300 - 1700 hod. Slovensko má priemerne 1450 slnečných hodín za rok. Preto tieto svietidlá sú tak pre naše územie úplne vyhovujúce.

Svietidlá majú výkonný solárny panel, silnú dobíjacie LI-FE batériu, LED svetelnú technológiu, inteligentný riadiacu jednotku s MPPT radičom a indukčným systémom a súmrakový + pohybový senzor. Solárny panel je integrovaný do hornej časti svietidla. Rozdiel je iba v type solárneho panelu. Svietidlá IQ-PROFI / ISL (inteligent solar light) využívajú solárny panel s patentovaným systémom SOLAR / ISL, tj. Spracovanie solárnej a čiastočne tiež svetelnej energie, ktorá nabíja integrovanú LI-FE batériu. Tá sa tak čiastočne nabíja aj v dňoch s nízkym alebo úplne nulovým slnečným žiarením. Vďaka tejto novo patentovanej technológii máme obrovský náskok pred konkurenciou, lebo všetci ostatní výrobcovia používajú štandardné solárne panely s obmedzeným systémom dobíjania LI-FE batérie. Svietidlá so systémom solar / ISL sú veľmi kvalitné a cenovo dostupná svietidlá!

Veľmi rýchla návratnosť investície! Prevádzková životnosť svietidla 150 tis. hodín (25 - 30 rokov).

Za súmraku a zníženej viditeľnosti sa svietidlo automaticky zapne na 50% svetelný výkon. Keď pohybové čidlo zaznamená v okolí svietidlá pohyb, aktivuje sa 100% svetelný výkon. Keď pohyb ustane, svietidlo sa opäť prepne na úsporný 50% výkon. Za svitania sa svietidlo automaticky vypne. Inteligentná riadiaca jednotka monitoruje stav batérie a optimalizuje spotrebu el. energie. Doba svietenia pri 100% nabitej batérii je až 36 hod.

Inštalácia svietidiel je veľmi jednoduchá. Svietidlo uchytíte na stĺp alebo stenu budovy pomocou priložených montážnych konzol. Potom stlačíte tlačidlo ON / OFF a svietidlo začne pracovať v plne automatickom režime bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho zásahu.

Využitie svietidiel IQ - PROFI - verejné pouličné osvetlenie v mestách, obciach, firemných areáloch, v parkoch a veľkých záhradách, osvetlenie komunikácií, prechodov pre chodcov, parkovísk, detských ihrísk, štadiónov, apod. Veľmi rýchla návratnosť investície! Prevádzková životnosť svietidla 25 - 30 rokov.Prečo zvoliť solárne LED svietidlá:

Robili sme prieskum v rade miest a obcí. Z neho vyplynulo, že takmer každá obec či mesto má nejaké miesto, kde by radi umiestnili verejné osvetlenie, ale z dôvodu chýbajúceho el. vedenie, alebo vysokých investičných nákladov na jeho vybudovanie, prípadne z dôvodu nevyriešených pozemkových vzťahov nemožno klasické napájané osvetlenie realizovať. Solárny systém osvetlenia je pre tieto situácie jednoduchým, rýchlym a ekonomicky veľmi prijateľným riešením.

Pri nových projektov verejného osvetlenia potom prináša finančnú a časovú úsporu. Odpadajú zložité a finančne nákladné výkopové práce pre el.vedenia. Zjednoduší sa projektová dokumentácia, skráti sa stavebné konanie a stavebné povolenie. Odpadne riešenie vlastníckych vzťahov pre pokládku el.vedenia, apod. A predovšetkým, vlastnú prevádzku osvetlenia je potom 25 - 30 rokov s takmer nulovými nákladmi.

V prípade výpadku el.energie v dôsledku živelných udalostí (búrky, silný vietor, povodne, a pod.) Predstavujú solárne svietidlá nezávislý zdroj osvetlenia, ktorý svieti za každej situácie. Napríklad v Nemecku a vo Francúzsku, bude od roku 2018 povinnosť kombinovať napájané pouličné osvetlenie so solárnym. Tieto opatrenia sú tiež prevenciou pre prípadné bezpečnostné hrozby Cilic na energetické zdroje a pre prípadný energetický blackout.